Nasze działania

Fundacja Bądź Aktywny od 12 do 18 lipca 2015 roku  była instytucją goszczącą dla grupy ośmiu osób z Bildungswerk coneed eG (Niemcy), którzy przyjechali do Polski w ramach projektu ERASMUS KA1 2014-1-DE02-KA104-000634.
W trakcie kursu niemieccy szkoleniowcy zapoznali się z polskim systemem edukacji (ze szczególnym uwzględnieniem edukacji dorosłych), rolą i znaczeniem wolontariatu, sytuacją na rynku pracy i działaniami mającymi na celu aktywizacją bezrobotnych oraz ludzi wchodzących i powracających na rynek pracy, szkolnictwem zawodowym, pozaformalną edukacją seniorów, problemami związanymi z nauczaniem języków obcych (ze szczególnym uwzględnieniem języka niemieckiego), doskonaleniem nauczycieli, przyczynami i konsekwencjami emigracji zarobkowej, programami służącymi współpracy międzynarodowej oraz metodami ewaluacji pracy w projekcie.
Uczestniczyli także w zajęciach metaloplastyki dla seniorów, spotkali się z wicestarostą powiatu piotrkowskiego, dyrektorem urzędu pracy oraz odwiedzili placówki edukacyjne regionu.

w-starostwie1 pup1 P1010011_1 P1010007_1 P1010006_1 certyfikat_1


W październiku 2014 odwiedziliśmy Zakład Karny w Piotrkowie Trybunalskim przy ulicy Wroniej. Przeprowadziliśmy warsztaty z doradztwa zawodowego dla osób mających upuścić placówkę w najbliższym czasie. Pratyczne informacje na temat sposobów poszukiwania pracy oraz potrzebnych w zatrudnieniu dokumentów mają ułatwić powrót do życia na wolności  i zapobiegać wykluczeniu społecznemu.

warsztaty w ZK_1 warsztaty w ZK_3warsztaty w ZK-2

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.